کتابچه رایگان راهنمای

طراحی گزارش عملکرد حرفه‌ای

اطلاعات بیشتر

گزارش عملکرد، اتفاق خوب تکرار شدنی

ارزیابی عملکرد و گزارش دوره‌ای(مثل گزارش عملکرد شش ماهه، سه ماهه یا گزارش سالانه) یک کار معمول و در عین حال بسیار مهم در همه ی کسب و کارهای دولتی و خصوصی موفق هست که بسته به سازمان و شرکت‌های مختلف در بازه‌های زمانی مشخص این گزارشات تهیه و ارائه می‌شوند.
یکی از رایج‌ترین و پر اهمیت‌ترین نوع گزارش‌های دوره‌ای‌، طراحی گزارش عملکرد سالانه است  که اکثر سازمان دولتی و شرکت‌های خصوصی ارائه می‌کنند چرا که تمام اقدامات، پروژه، دستاوردها و برنامه‌های فعالیت یکساله سازمان‌شان را می‌توانند ارزیابی کنند و استراتژی سازمانی مناسب را انتخاب و برنامه‌ریزی کنند.
گزارش عملکرد سالیانه اصولا در پایان سال و یا ابتدای سال آینده برای ارائه گزارشات و عملکرد سالی که گذشت و اهداف و چشم انداز سال روبه رو ارائه می‌شود. به همین خاطر علاوه بر مسئولیت‌های روزانه، تهیه گزارش عملکرد حجم کاری کارکنان و مدیران را افزایش می‌دهد.

گزارش نویسی، علم یا مهارت؟

 

اما سوال مهم و اساسی که باید پرسید اینکه، آیا همه گزارشاتی که ارائه می‌شود درست هستند؟ و به درستی عملکرد و تلاش‌ها و دستاورهای ما را به مخاطب نشان می‌دهند؟ بطور کلی گزارش عملکرد حرفه‌ای چیست؟ نحوی نوشتن گزارش عملکرد به چه صورتی هست؟ به چه مواردی باید توجه کنیم؟ چه استانداردهایی باید در طراحی گزارش عملکرد رعایت شود؟
نکته قابل توجه اینکه طراحی گزارش و نوشتن گزارش (گزارش نویسی) مثل اکثر کارها نیاز به علم و دانش و همچنین مهارت دارد که متاسفانه در بسیاری از گزارشاتی که افراد برای ارزیابی عملکرد سازمان شان ارائه می‌کنند این اصول را رعایت نمی‌کنند و تیم گزارش دهنده مهارت کافی ارائه موثر اطلاعات و دیتا را ندارند. بنابراین فرصت طلایی گزارش عملکرد که در اختیارشان بوده است را از دست می‌دهند.

طراحی حرفه ای گزارش عملکرد

طراحی فراتر از انتظار گزارش عملکرد

 

تیم پرزنتا با توجه به علم و تجربیات حاصل از مشاوره و مجری طراحی و انتقال موثر پیام در قالب طراحی گزارش عملکرد، طراحی پاورپوینت گزارش عملکرد و… کتابچه راهنمای اصول طراحی و استانداردهای گزارش عملکرد آماده کرده است که به شما کمک می‌کند تا بدانید باید به چه نکاتی دقت کنید و چه مواردی را رعایت کنید. شما می‌توانید همین الان این کتابچه را بصورت کاملا رایگان از انتهای صفحه دانلود کنید ولی قبل از آن می‌خواهیم در مورد طراحی گزارش عملکرد حرفه‌ای با هم صحبت کنیم و اهمیت گزارش عملکرد سالانه را بیشتر بپردازیم و دلیل اینکه گزارش عملکرد یک فرصت طلایی برای هر کسب و کار است را بررسی کنیم.

یک تعریف ساده و یا کاربرد گزارش عملکرد حرفه ای دقیقا همین جمله است. ما انسان ها چون موجوداتی بصری هستیم پس شما اگر محتوا و اطلاعات را بصورت تصویرسازی درست و مصورسازی اصولی دریافت کنید درک و ماندگاری اطلاعات افزایش پیدا می‌کند و وقتی چیزی درک شود میتوان آن را سنجید و سپس می‌توان سنجش‌ها را مقایسه و در نتیجه می‌توان مدیریت درست مبتنی بر شواهد واقعی داشت. در ادامه چند مزیت طراحی گزارش عملکرد حرفه ای بیان خواهد شد.

اگر اطلاعات کسب و کاری درست ارائه نشود،

نه درست سنجیده می‌شود
و نه درست مدیریت!

طراحی گزارش با داستان گویی

اهمیت طراحی گزارش عملکرد حرفه‌ای

 

گزارش عملکرد حرفه‌ای به زبان ساده یعنی اینکه دیتا، مستندات، اطلاعات و شاخص های عملکردی(KPI) سازمان را به نمایش دربیاوریم و تصویرسازی و بصری سازی کنیم و همچنین با تحلیل‌های درست، داستان و روایت جذاب برای انتقال موثر پیام به مخاطب استخراج و ایجاد کنیم و به چرایی‌ها و سوالاتی که توسط این دیتاها ایجاد می‌شوند و یا ما دوست داریم مخاطب بداند را بصورت جذاب بیان می‌کنیم. و همچنین اعداد و ارقام و تحلیل‌های خشک و  بی‌روح را که شاید درکش سخت باشد به ساده‌ترین حالت ممکن با طراحی و مصورسازی درست به مخاطب منتقل می‌کنیم و درنهایت پیام‌تان موثرتر منتقل خواهد شد و  نفوذ کلام شما در مخاطب بیشتر می‌شود.

مزیت‌های گزارش عملکرد اصولی

با گزارش عملکرد حرفه ای متمایز باشید

حرفه‌ای بدرخشید

قطعا شما در دید مخاطب متخصص و حرفه‌ای تر به نظر می‌رسید. در واقع گزارشات بصورت کلی و گزارش سالانه بصورت مشخص بعنوان جلوه و ویترین مجموعه شما هستند و نماینده شما در بین اشخاص است. شما با طراحی حرفه‌ای هویت و نمایندگان بصری سازمانتان (مثل وبسایت، پرزنتیشن و انواع فایل های ارائه، گزارشات و..)بر روی اعتبار و جایگاه برندتان در ذهن مخاطب سرمایه گذاری می‌کنید و اجازه نمی‌دهید با یک پرزنت و ارائه گزارش عملکرد بد، رقیبتان با اقدامات و دستاورد و افتخارات کمتر از شما، جایگاهی بهتر در دید مخاطب بدست آورد. قطعا شما هم نمی‌خواهید در کسب و کار خود ضعیف جلوه کنید.

برای جذب مخاطب داستان بگویید

داستان بگویید

 شما می‌توانید خیلی خوب از خودتان، سازمانتان و اقداماتتان دفاع کنید. از ویژگی ذاتی بصری بودن استفاده کنید و با درگیر کردن این ویژگی و بیان تحلیل در قالب یک روایت داستان گونه خیلی راحت و جذاب می‌توانید عملکرد خودتان را  بیان و پرزنت کنید.

آسانتر ارزیابی و سنجش کنیدو

ارزیابی کنید

با طراحی گزارش عملکرد حرفه ای، اعضای تصمیم‌گیرنده سازمان (مدیران ارشد سازمان، سرمایه گذاران، اعضای هییت مدیره، اعضای مجمع، سهامداران و…) ارزیابی درست‌تر و راحتتری از عملکرد داشته باشند و برای سال آینده برنامه‌ریزی و استراتژی واقع بینانه‌تری تبیین کنند و بتوانند از سازمان و برنامه‌ها آسان‌تر دفاع و پروموت کنند.

گزارشی چشم‌گیر طراحی کنید

 

نکته مهم دیگه‌ای که امسال رو با بقیه سال‌ها متفاوت کرده چالش کروناست. اینجاست که شما می‌توانید هنر مدیریت بحران و رهبری سازمانتان را به نمایش بگذارید و رشدی که توانسته‌اید رقم بزنید  و یا اقداماتی که کردید تا مانع نابودی کسب و کارتان شود را به بهترین شکل پرزنت کنید. حالا که اهمیت یک گزارش عملکرد حرفه ای را به خوبی متوجه شده‌اید و درک کردید وقت آن است که فایل رایگان کتابچه راهنمای طراحی گزارش عملکرد را که حاصل مطالعات، دانش و تجربیات اعضای تیم پرزنتا در بیش از ۱۲۰ پروژه موفق، تجربه همکاری با برندها و سازمان مختلف است را دانلود کنید.

 

خلاق و حرفه ای باشید

بخش‌های کتابچه رایگان راهنمای طراحی گزارش عملکرد  شامل:

بخش معرفی انواع گزارش های عملکرد، مخاطب شناسی،هدف از تهیه گزارش سالانه، نیازها و خواسته‌های مخاطب از خواندن گزارش عملکرد، ساختار گزارش، نکاتی که از جنبه طراحی و بصری باید به آنها توجه کرد و همچنین نکات طلایی و لازم برای نوشتن یک گزارش حرفه ای، انواع تکنیک های بصری سازی دیتا و انواع روش های ارائه گزارش عملکرد و… در این کتابچه گردآوری شده است و در اختیار شما قرار گرفته است تا با اصول و استانداردهای یک گزارش حرفه ای آشنا شوید.

دانلود کتابچه رایگان

+۱۰

پروژه بین المللی

+۱۲۰

پروژه موفق

+۶۰

کارفرما

اعتماد شما، اعتبار پرزنتاست…

نحوه ارائه هر چیزی، اهمیت آن را مشخص می‌کند...

استیو جابز
زمان غنمیت است

بنابراین اگر شما هم نیاز دارید یک تیم متخصص مصورسازی در کنار شما باشه تا فرصت از دست ندهید با شماره ما تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تنها نیستید

تیم پرزنتا امسال هم در کنار شماست تا بتوانید در پایان سال شلوغ خود، گزارش عملکردی حرفه‌ای و جذاب داشته باشید. بنابراین پکیج گزارش عملکرد حرفه ای با هزینه ای بسیار مناسب آماده کرده است.

متفاوت‌تر باشید

باتوجه به توان اجرای همزمان و محدودیت در منابع تیم پرزنتا، زمان را از دست ندهید و هرچه زودتر برای استفاده از این پکیج اقدام نمایید تا گزارش عملکردی متفاوت داشته باشید.

پیکج فراتر از انتظار

این پکیج شامل ارائه مشاوره برای تحلیل و ایجاد داستان متناسب با کسب وکار شما و انتقال موثر پیام، طراحی و بصری سازی دیتا در قالب گزارش عملکرد چاپی، طراحی اینفوگرافیک رایگان گزارش سالانه، تخفیف بسیار بسیار ویژه برای طراحی پاورپوینت گزارش عملکرد است.

با جزئیات کوچک تصاویر بزرگ و به یادماندنی خلق کنید

این کتابچه می تواند به افراد مختلفی کمک کند از جمله:

مدیران و کارشناسانی که موظف به ارائه گزارش عملکرد هسنند و می‌خواهند به بهترین نحو آن را ارائه دهند.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که نیاز دارند تا با گزارش خود مخاطبانشان را متقاعد کنند و راحتتر مطالب خود را بیان کنند.

اشخاصی که به دلیل نداشتن مهارت کافی در حوزه طراحی گزارش عملکرد نیاز به طراح دارند.

سازمان‌ها و مجموعه‌هایی که به دلیل نداشتن زمان کافی نیاز به یک مشاور و تیم متخصص دارند.

دریافت لینک کتابچه رایگان گزارش عملکرد

ثبت سفارش و مشاوره آسان است.

می توانید با ثبت سفارش و یا تماس از جزئیات پکیج اطلاع پیدا کنید .

۰۲۱-۷۷۱۷۶۲۱۶ثبت سفارش